Διευθυντής Πωλήσεων Εμπορικού Λογισμικού

Ο πελάτης μας, εταιρία παροχής υπηρεσιών κατασκευής λογισμικού εμπορικής και οικονομικής διαχείρισης επιχειρήσεων επιθυμεί να προσλάβει Διευθυντή Πωλήσεων Εμπορικού Λογισμικού.

Περιγραφή θέσης

Προσέγγιση πελατών και παρουσίαση των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρίας.

Ανάλυση των αναγκών των πελατών.

Κλείσιμο συμφωνιών πώλησης λογισμικού καθώς και υποστηρικτικών υπηρεσιών με πελάτες.

Διαρκής αναζήτηση νέων αναγκών των υφισταμένων πελατών και διεύρυνση του κύκλου πωλήσεων μέσω της κάλυψής τους.

Προσόντα

Προηγούμενη επιτυχής υπηρεσία σε εταιρία πωλήσεων λογισμικού.

Ικανότητα διοίκησης δια στόχων.

Γνώσεις λογισμικού οικονομικής και εμπορικής διαχείρισης.

Άριστες ικανότητες παρουσιάσεων.

Επιθυμητές γνώσεις e-Ταμειακής, ERP, MyData, Λογιστικών πακέτων, λοιπά φορολογικά προϊόντα.

Παροχές

Ανταγωνιστικός μισθός

Έξοδα αυτοκινήτου και εταιρικό αυτοκίνητο.

Bonus με βάση τα επιτεύγματα πωλήσεων.

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τον τίτλο της θέσης στο cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)