Ελληνικός βιομηχανικός όμιλος επιθυμεί να προσλάβει έναν ή μία Οικονομικό Διευθυντή/τρια με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Τα καθήκοντα της θέσης

Η διοίκηση της οικονομικής λειτουργίας της εταιρίας στην Ελλάδα όσο και θυγατρικές του εξωτερικού.

Η εποπτεία του λογιστηρίου.

Η διεξαγωγή οικονομικών αναλύσεων με στόχο την βελτίωση της εταιρικής αποτελεσματικότητας.

Η δημιουργία παρουσιάσεων αποτελεσμάτων και προβλέψεων.

Η εκπροσώπηση της εταιρίας έναντι φορέων.

Η συνεργασία με τα στελέχη των τραπεζών.

Η συνεργασία με τα στελέχη επικεφαλής της παραγωγικής και εμπορικής διοίκησης της εταιρίας για την βελτίωση της κερδοφορίας.

Ο έλεγχος και η υπογραφή των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων της εταιρίας.

Τα προσόντα τον υποψηφίων

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 5 ετών.

Πτυχίο ΑΕΙ ή Α-ΤΕΙ.

Άριστη γνώση της Αγγλικής.

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τον τίτλο της θέσης για την οποία ενδιαφέρεστε, στο email cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)