Ο πελάτης μας εταιρίας Logistics επιθυμεί να προσλάβει Freight Forwarder με έδρα την Αθήνα

Καθήκοντα θέσης

Εξυπηρέτηση υφιστάμενων πελατών και ανεύρεση νέων στην Ελλάδα και το εξωτερικό.

Αποστολή προσφορών προς τους πελάτες.

Αναθέσεις φορτώσεων προς τους συνεργάτες

Επικοινωνία με τους πελάτες σχετικά με τον προγραμματισμό παραλαβών και αφίξεων.

Κοστολόγηση αποστολών και σύνταξη οικονομικών προσφορών.

Επικοινωνία με φορτωτές εξωτερικού και αποθήκες φόρτωσης-εκφόρτωσης.

Απαιτούμενα προσόντα

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση οργανωμένης διαμεταφορικής εταιρίας 3-5 χρόνια.

Γνώση πελατολογίου διεθνούς μεταφοράς.

Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.

Πολύ καλή γνώση Αγγλικής.

Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ.

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τον τίτλο της θέσης για την οποία ενδιαφέρεστε, στο email cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)

Γραφτείτε στις ενημερώσεις μας για νέες θέσεις εργασίας κάθε μέρα:
Facebook (https://www.facebook.com/GreekHRS/
Twitter (https://twitter.com/HRStrategyGR
Linkedin (https://www.linkedin.com/company/hrstrategy/)