Ο πελάτης μας, βιομηχανία τροφίμων της Νότιας Αττικής, επιθυμεί να προσλάβει μόνιμα Logistics Supervisor

Τα καθήκοντα της θέσης:

Επίβλεψη της διαδικασίας διαχείρισης των αποθεμάτων, διατήρηση κατάλληλων επιπέδων αποθεμάτων.

Ανάπτυξη μεθόδων και διαδικασιών για τον προγραμματισμό των πρώτων υλών για την υποστήριξη της παραγωγής και τη συγκράτηση κόστους στα προϋπολογισμένα επίπεδα.

Ανάπτυξη και διατήρηση του συστήματος μεταφοράς για τις εγχώριες και διεθνείς εμπορευματικές μεταφορές.

Διαχείριση των δραστηριοτήτων εξυπηρέτησης πελατών συμπεριλαμβανομένης της εισαγωγής παραγγελίας, της ικανοποίησης των πελατών, της επικοινωνίας με τις πωλήσεις και την παραγωγή.

Δημιουργία, διαχείριση και επίτευξη του οικονομικού προϋπολογισμού του τμήματος.

Συμμόρφωση με το θεσμικό πλαίσιο μεταφορών, συμπεριλαμβανομένων των επικίνδυνων υλικών.

Δημιουργία κατάλληλων προϋποθέσεων και διαδικασιών ώστε να διασφαλιστεί ότι πληρούνται οι συνολικοί στόχοι της παραγωγικότητας.

Διασφάλιση-επίβλεψη της εύρυθμης λειτουργίας των μέσων (προγραμματισμένη συντήρηση των οχημάτων, ανυψωτικών κλπ.).

Επιλογή, διοίκηση και αξιολόγηση του προσωπικού του τμήματος.

Τιμολόγηση, συμφωνίες  πελατών, εισπράξεις.

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν τα πιο κάτω προσόντα:

Απόφοιτοι σχολής ανώτερης  ή ανώτατης βαθμίδας εκπαίδευσης

Να γνωρίζουν πολύ καλά τα Αγγλικά

Να γνωρίζουν τη χρήση ERP

Να διαθέτουν 3ετή προϋπηρεσία στη διοίκηση αποθηκών-τμημάτων διανομής

Βιογραφικά σημειώματα στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε μπορείτε να στέλνετε στο cv@hrstrategy.gr

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)

Ενδιαφέρεστε για αυτή τη θέση; Κάντε κλικ εδώ και στείλτε μας το βιογραφικό σας σημείωμα.

Γραφτείτε στις ενημερώσεις μας για νέες θέσεις εργασίας κάθε μέρα:
Facebook (https://www.facebook.com/GreekHRS/
Twitter (https://twitter.com/HRStrategyGR
Linkedin (https://www.linkedin.com/company/hrstrategy/)