Millions of new strategies invented each year worldwide, only a few thousands survive: those implemented by the right persons!

Find the job that suits you needs among a big variety of job specialties we offer every day.

Our clients are seeking for you!

Looking forward to meet your career opportunity? We are delighted to receive your detailed CV at cv@hrstrategy.gr

Find also job announcements by subscribing to our company's social media (bottom of page)

Ο πελάτης μας, ανώνυμη εταιρία πληροφορικής της Θεσσαλονίκης, επιθυμεί να προσλάβει μόνιμα έναν/μία πωλητή Hardware.

Οι ιδανικοί υποψήφιοι και υποψήφιες θα πρέπει να διαθέτουν τα προσόντα:

- να είναι πτυχιούχοι ανωτάτης σχολής με ειδίκευση στην πληροφορική ή τα οικονομικά,

- να μιλούν σε πολύ καλό βαθμό τα Αγγλικά,

- να είναι άριστοι στη διατύπωση του γραπτού και προφορικού λόγου στα Ελληνικά,

- να διαθέτουν 2ετή τουλάχιστον προϋπηρεσία στις πωλήσεις προϊόντων και υπηρεσιών πληροφορικής ή γενικότερα υψηλής τεχνολογίας,

- να διακρίνονται για την ομαδικότητά τους, το πνεύμα συνεργασίας και τη διάθεση να επιτύχουν στόχους και αποτελέσματα.

Ο/Η κάτοχος της θέσης, θα αναλάβει τα πιο κάτω καθήκοντα:

- την επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρίας και την επιδίωξη συνάντησης μαζί τους προκειμένου να αναλύονται οι ανάγκες τους σε εξοπλισμό και λογισμικό πληροφορικής,

- τη σύνταξη οικονομικών προσφορών με βάση τις τεχνικές προδιαγραφές που δόθηκαν από τον πελάτη και την τιμολογιακή πολιτική της εταιρίας,

- την εκπόνηση παρουσιάσεων προς τους πελάτες και η σύνταξη της εμπορικής αλληλογραφίας μεταξύ τους,

- την επικοινωνία με τους προμηθευτές της εταιρίας προκειμένου να πληροφορούνται περί της προσφερόμενης από αυτούς ποικιλίας προϊόντων

Η εταιρία προσφέρει:

- Σταθερό μηνιαίο μισθό,

- Ποσοστά επί του μισθού ως επιπλέον κίνητρα για την επίτευξη του επιθυμητού ύψους πωλήσεων,

- ένα περιβάλλον ευκαιριών για περαιτέρω ανάπτυξη της σταδιοδρομίας των ανθρώπων της.

Βιογραφικά σημειώματα σε μορφή επεξεργαστή κειμένου στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε